Міністерство освіти вважає неприпустимою ситуацію з направленням студентів Сумського педагогічного університету на практику в анексований Крим. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє Укрінформ у понеділок, 14 травня.

«Ми вважаємо, що будь-які санкціоновані навчальними закладами поїздки в окупований Крим абсолютно неприпустимі. Оскільки це територія, окупована РФ, яка є агресором, яка сьогодні веде російсько-українську війну. І якщо ми офіційні поїздки або офіційні делегації направляємо до Криму, то це ніщо інше, як визнання цієї ситуації і сумнів у її незаконності. А вона дійсно незаконна», — сказала Гриневич і додала, що чекає пояснень від ректора вузу.

Вона зазначила, що в разі, якщо вуз свідомо вибрав проведення практичних занять для студентів саме в Криму, хоча міг провести їх і в Карпатах, то будуть вжиті відповідні адміністративні заходи.

Напередодні стало відомо, що групу студентів Сумського державного педуніверситету ім. А.С. Макаренка відправили на практику до Криму. План маршруту був затверджений керівництвом університету: з міста Судак до перевалу Ангар.

Ректор Юрій Лянной пояснив, що до Криму поїхали майбутні фахівці в туристичній галузі, тому що студентам необхідна гірська підготовка.

Також в університеті стверджували, що погодили поїздку в Крим із СБУ. У той же час, прес-секретар начальника Управління СБУ в Сумській області Олеся Рапута спростувала цю інформацію.

Print Friendly, PDF & Email