Китай активно прискорує будівництво цифрових та безпілотних ферм. За допомогою мобільного телефону, дистанційно керуючи дроном, фермер всього за одну хвилину засіває 0,1 га рисового поля, що в 50 разів ефективніше за ручну роботу, зазначають експерти. Така картина відбувається по всьому Китаю під час весняної оранки. Місцева влада вдосконалює управління полями, щоб закласти потужну основу для збирання врожаю зернових, оскільки продовольча безпека є пріоритетом для уряду КНР.
Цифровізація сільського господарства у Китаї прискорилася, аби допомогти розвитку сучасного сільського господарства та життєдіяльності села, збільшивши її ефективність.
У «Центральному документі №1», першому ключовому документі, який щорічно випускається центральним урядом, особлива увага приділяється поглибленому впровадженню цифрового розвитку сільських районів, прискоренню застосування великих даних (Big Data) у сільському господарстві та сільських районах, а також просуванню "розумного" сільського господарства.
У ньому йдеться, що здійснюватимуться проекти щодо розвитку сільського господарства за рахунок використання додаткових ресурсів та стратегії «Інтернет плюс» для відправки сільськогосподарської продукції з сіл до міст.
Багато підприємств уже розпочали свою діяльність у галузі «розумного» сільського господарства. Beidahuang Group, найбільше сільськогосподарське підприємство Китаю, провело нараду, гарантуючи продовжувати вирішувати «вузькі місця» в технологіях насінництва та промислового застосування біологічної селекції.
Компанія заявила, що прискорить будівництво цифрових та безпілотних ферм, а також демонстраційних зон національного рівня з виробництва та застосування високотехнологічних інтелектуальних сільськогосподарських машин та обладнання.
У Пекінській академії суспільних наук вважають це застосуванням цифровізації у сільському господарстві на початковому етапі розвитку промислових ланцюжків.
«Сільськогосподарська інфраструктура, збереження води на сільськогосподарських угіддях та біологічна селекція можуть бути покращені завдяки цифровізації. Щодо посадки зернових у середній течії, щоденний моніторинг, раннє попередження про метеорологічні та гідрологічні умови, а також більш інтелектуальний посібник із закупівлі та застосування добрив — все це може бути реалізовано за допомогою цифровізації сільського господарства для підвищення ефективності», — зазначають в академії.
Одним із найпомітніших досягнень цифровізації сільського господарства є електронна комерція, яка допомогла фермерам у сільських та віддалених районах продавати свою продукцію по всій країні.
Китайські ЗМІ наводять приклад місцевого фермера з Донгана, яка розповіла, що у 2019 році вона повернулася до свого рідного міста, щоб продавати полуницю через Інтернет через прямі трансляції, завдяки чому полуниця з Донгана почала продаватися по всій КНР.
«Наразі експрес-служба працює швидко, а це означає, що доставка свіжих фруктів покупцям займає лише 1-2 дні. Взимку полуниця продається дуже добре», - каже фермер, зазначаючи, що електронна комерція допомогла перетворити невеликий Дунган на полуничне місто.
Згідно зі статистикою Асоціації з вирощування полуниці Дунган, понад 100 000 місцевих фермерів займаються виробництвом полуниці, і дохід від полуниці становить понад 60 відсотків загального доходу фермерів. Річний обсяг виробництва становив 316 000 тонн, а вартість —6,3 млрд. юанів ($917 млн.).
Експерти зазначають, що багато районів КНР все ще відстають у цифровізації сільського господарства, а регіональний дисбаланс залишається проблемою у просуванні інтелектуального методу роботи. Але тенденція на прогрес стає все більш впливовою.