Китайський гігант з прокату автомобілів Didi Chuxing масово впроваджуватиме безпілотні електромобілі в Китаї в партнерстві з китайським автовиробником Guangzhou Automobile Group (GAC). Перший серійний роботакс, заснований на новітній платформі електромобілів AION, буде оснащений рішеннями безпілотного водіння Didi.
Згідно з заявою китайської компанії Didi в середу, в рамках спільного проекту спільного підприємства під назвою AIDI дочірня компанія GAC AION New Energy Automobile і автономний підрозділ водія Didi об'єднаються для виробництва безпілотних електромобілів у Китаї високого рівня, які, як очікується, будуть розгорнуті в автопарках китайської компанії Didi у 2025 році.
Didi вже тестує свої технологічні рішення для самостійного водіння з невеликим парком у Шанхаї.
"Завдяки запуску спільного проекту AIDI автономне водіння Didi вступило в нову фазу в масовому виробництві", - сказав технічний директор компанії Didi і генеральний директор Didi Autonomous Driving, додавши, що підрозділ зробив багато проривів у технології автономного водіння.
Минулого місяця Didi представила концепцію безпілотного електромобіля в Китаї під назвою Neuron, який, за її словами, має на 50 відсотків більше пасажирського простору, ніж звичайні таксі, оскільки транспортний засіб не має сидіння водія.
Тим не менш, галузеві експерти кажуть, що автономне керування залишається довгостроковою ставкою та багаторічними великими інвестиціями в модернізацію технологій.
Технологія автономного водіння останніми роками була ключовою областю як стартапів, так великих технологічних фірм, як-от Baidu, Tencent Holdings і Didi.
Китайська компанія Baidu очолює інші китайські компанії за кількістю парків безпілотних електромобілів у Китаї та розгорнула ці високотехнологічні автомобілі для тестування на відкритих дорогах у Пекіні, Чунцині та Чанші та багатьох інших містах, хоча шлях до великомасштабної комерціалізації та прибутковості ще залишається незрозумілим.
Більшість безпілотних електромобілів у Китаї досі мають водія, що сидить за кермом, який може взяти на себе керування автомобілем у разі надзвичайної ситуації.
Погляд китайської компанії Didi на автономне керування сходить до 2016 року, коли він створив спеціальний підрозділ.
У 2020 році уряд почав дозволяти користувачам використовувати безпілотні електромобілі в Китаї у спеціально відведених районах Шанхаю та запустив автоматизований центр експлуатації та технічного обслуговування в місті на початку цього року, що пропонує зарядку акумуляторів для безпілотних автомобілів у Китаї, ремонту та паркування.
За словами компанії, станом на кінець березня Didi, як і раніше, є найкращою платформою для виклику таксі в країні, станом на кінець березня компанія мала 587 мільйонів активних користувачів на рік і 23 мільйони активних водіїв на рік по всьому світу.