Представники близько 60 країн і міжнародних організацій візьмуть участь у другому саміті Міжнародної Кримської платформи, що відбудеться у вівторок, 23 серпня. Про це у понеділок повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє прес-служба МЗС.

За його словами, серед учасників близько 40 осіб будуть на рівні президентів і прем’єр-міністрів.

«Станом на сьогоднішній день участь у другому саміті Міжнародної Кримської платформи підтвердили вже близько 60 країн і міжнародних організацій. Серед них близько 40 на рівні президентів і прем’єр-міністрів. Розкривати всі деталі не буду, щоб не полегшувати завдання нашому ворогові. Завтра все побачите», – сказав Кулеба.

Він підкреслив, що цьогоріч Кримська платформа буде справді глобальною. Її географія розшириться, зокрема, за рахунок країн Африканського континенту та іншої сторони Атлантики.

«Ми вже отримали підтвердження від нових країн і міжнародних організацій. Вищим також буде рівень учасників. Торік із 46 делегацій 15 були представлені на рівні глав держав, урядів і парламентів і ще три – на рівні керівників міжнародних інституцій», – нагадав він.

Міністр розповів, що для того, щоб зробити Кримську платформу дійсно глобальною, Україна активно переконувала держави всіх континентів, що цей формат не тільки про Крим, а загалом про справедливість, міжнародне право, повагу до кордонів і дотримання принципу територіальної цілісності.

«Абсолютна більшість держав світу відчувають, що дотримання цих принципів є основою безпеки їхніх власних країн і їхніх людей. Тому в успіху Міжнародної Кримської платформи, мета якої деокупація Криму і відновлення міжнародного права, зацікавлений весь світ», – заявив він.

Кулеба переконаний, що саміт Кримської платформи є особливо актуальним зараз, на тлі повномасштабної війни.

«Російська агресія демонструє, наскільки гостро постає питання завершення окупації Криму. Адже Росія використовує захоплений півострів як військову базу для своєї агресії та дестабілізації всього світу. Повернення Криму під контроль України забезпечить безпеку всього Чорноморського регіону, Європи й світу. Той факт, що кількість учасників саміту Кримської платформи зросла більш як на третину, а географія участі стала по-справжньому глобальною, свідчить, що весь світ на боці України з питання повернення Криму», – сказав він.

Кулеба також висловив упевненість у тому, що справедливість буде відновлено, а Крим був, є і буде Україною.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email