Сьогодні у в одному з київських ресторанів поліція затримала підозрюваних у викраденні книги "Апостол 1574 року, яка зникла у травні 2016 із бібліотеки ім. Вернадського. Тоді до "Вернадки" прийшов чоловік, який назвався представником контролюючого органу та надав копії документів для проведення інвентаризації. Коли персонал бібліотеки почав звіряти видані йому для ознайомлення видання, з'ясувалося, що "Апостола" на місці немає.

"Зараз на вул. Саксаганського в ресторані співробітники карного розшуку здійснюють затримання членів злочинної банди, які вкрали з бібліотеки ім. Вернадського книгу «Апостол» 1574 р. Книга знаходиться на місці затримання», — розповіло джерело в поліції журналістам 112 каналу.

Правоохоронці затримали крадіїв якраз під час продажу стародруку. Від початку фоліант збиралися продати за 150 тисяч доларів, але зійшлися на 100 тисячах. «Затримані, 4 особи, входили до складу закритої групи. Нікого до себе не підпускали, всі члени банди — фахівці в антикваріаті. Працювали переважно під замовлення», — розповіло джерело.

Нагадаємо, львівський «Апостол» Івана Федорова був виданий накладом близько 1-1,2 тис. примірників, наразі відомо про близько 120 збережених одиниць. При цьому у фондах Національної бібліотеки ім. Вернадського зберігається п’ять примірників, але усі вони неповні.

Print Friendly, PDF & Email