Вже близько 2300 заяв зареєстрована на сайті Громадського бюджету. Громадський бюджет це — інструмент активних громадян для зміни якості життя міста, району на краще. Сутність проекту полягає в тому, що проекти з найбільшою кількістю голосів від киян будуть реалізовані містом під контролем команд та громадськості.

Один з учасників, Руслан Гончаров, координатор громадської організації «Сучасні Совки» радіє, адже в цьому році затверджено аж два поданих проекти, які націлені на реконструкцію купелі в Совках. Експертизу пройдено, проекти прийнято і справа залишається за важливим етапом — збір голосів.

Журналісти Economist.Ua поспілкувались з Русланом, аби зрозуміти в чому складнощі та привілеї проектів, що приймають участь в Громадському бюджеті.

«Отримати позитивний результат було дуже складно. Наштовхнулись спочатку і на відмову у другій частині проекту. Доводилось по три дні проводити консультації зі спеціалістами, які мають відношення до Громадського бюджету. Лише згодом, питання переглянули в індивідуальному порядку і надали згоду. Відтепер проект по реконструкції купелі має шанси на втілення в життя».

На питання, в чому головна особливість, з посмішкою відповів: «Це гроші міста, які повинні вкладатись в місто. Я лиш допомагаю направити фінанси в правильне русло. А ще це відмінний шанс об’єднати людей і покращити життя району Совки». Перевірка й остаточне затвердження поданих проектів закінчиться 15 травня, а згодом розпочнеться голосування, яке триватиме місяць.

А ось реалізація проектів переможців планується вже на 2020 рік.

Print Friendly, PDF & Email