Країни G7 ухвалили рішення про обмеження цін на російську нафту, йдеться у заяві Великої сімки у п’ятницю, 2 вересня.

«Ми хочемо створити широку коаліцію з метою максимізувати ефективність наших заходів і закликаємо всі країни, які все ще хочуть імпортувати російську нафту і нафтопродукти, взяти на себе зобов’язання робити це тільки за цінами на рівні або нижче за граничні», – йдеться у заяві.

Межу цін визначатимуть усією коаліцією, її буде встановлена ​​на рівні, що визначатимуть за низкою технічних параметрів.

«Ми підтверджуємо наш загальний політичний намір завершити і ввести комплексну заборону на послуги, що дозволяють морське транспортування сирої нафти і нафтопродуктів російського походження по усьому світу. Надання таких послуг буде дозволено, тільки якщо нафта і нафтопродукти закуповуватимуть за граничною ціною (або за нижчою ціною), межу якій буде визначено широкою коаліцією країн, які визначатимуть і впроваджуватимуть найбільшу ціну», – йдеться у заяві.

Як пише Bloomberg, наразі незрозуміло, яким ефективним буде режим обмеження цін, адже деякі із найбільших покупців російської нафти не погодилися приєднатися до ініціативи. Наприклад, за словами співрозмовників агентства, Індія побоюється, що може «програти» іншим покупцям у можливості купувати російську нафту за зниженими цінами. Підтримка великих покупців російської нафти, таких як Індія та Туреччина, вважається особливо важливою.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email