На будівництво першої в Україні вітряної електростанції виділять земельну ділянку на території зони відчуження в Чорнобилі. Станція з’явиться в Іванківському районі Київської області на площі в 7 га. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, передає прес-служба уряду.

— Уряд підтримав пропозицію Мінприроди розвивати надалі зону відчуження як територію змін та інновацій. Сьогодні отримали «зелене світло» від уряду на розвиток вітроенергетики в Чорнобильській зоні. Це не тільки гарна новина для потенційних інвесторів, але й продовження взятого нами курсу на збільшення частки альтернативної енергетики в загальному енергобалансі країни. Для Мінприроди важливо, що об’єкти відновлюваної енергетики не вимагають постійної присутності людей і є абсолютно безпечними для навколишнього середовища, — сказав Семерак.

Міністр зазначив, що зона відчуження дуже приваблива для інвесторів з різних країн світу, вони готові вкладати значні кошти. За два роки надійшло понад 60 заявок як від вітчизняних компаній, так і компаній з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, Японії та Білорусі.

 

Print Friendly, PDF & Email