Вітебський обласний суд Республіки Білорусь засудив до 7 років позбавлення волі колишнього бійця батальйону «Азов» Станіслава Гончарова.

Нагадаємо, що Гончаров разом із трьома соратниками по неонацистській групі «Softline Vitebsk-SxE» був затриманий в квітні 2016 року за звинуваченням у хуліганстві. Ще четверо проходили по справі, але залишились на свободі згідно підписки про невиїзд.

Причиною для затримання став напад групи фанатів, лідером якої слідство вважає саме Гончарова, на групу студентів, що належали до молодіжного угруповання «антифа», яке відбулось під час їхнього футбольного вояжу до міста Орша. Під загрозою вчинення насильницьких дій, фанати примусили студентів відмовитись від антифашистських поглядів та викинути руку у нацистському вітанні. Власні дії вони знімали на відео, викладення якого в інтернет стало причиною для кримінальної справи.

Розслідування, щодо Гончарова та його «подільників» виявило й інші факти їхньої злочинної діяльності. Як стверджують правоохоронці, фанати буквально тероризували студентські гуртожитки – відбирали одяг, били. Встановлено два епізоди, коли члени групи Гончарова наносили жертвам і ножових поранень за допомогою медичного скальпеля. Серед звинувачень фігурує також звинувачення у «виготовленні та розповсюдженні порнографічної продукції».

Print Friendly, PDF & Email