Україна має необхідний військовий потенціал, щоби повернути окупований Крим. Таку думку представник адміністрації Білого дому озвучив у Конгресі США, повідомляє у п'ятницю, 16 грудня, NBC News.

Зазначається, що відповідна заява прозвучала під час обговорення потреб України в американській зброї та устаткуванні. Відповідаючи на запитання про те, чи Україна намагатиметься повернути Крим, чиновник зазначив, що хоча відповідна операція найближчим часом не планується, Україна зараз має можливості для цього.

Проте, можлива реакція Росії на спроби України повернути свою територію викликає побоювання в адміністрації президента США. Американські чиновники вважають, що президент РФ Володимир Путін може відчути себе загнаним у кут і зважитися на використання ядерної зброї.

"Путін може жорсткіше відреагувати на Крим. Це червона лінія", - зазначають співрозмовники журналістів.

У будь-якому випадку, боротьба за Крим буде важкою та кровопролитною для обох сторін, зазначають експерти. Нині північні підступи до півострова захищають близько 70 тисяч військових, що окопалися. Україна поки що не має достатньої кількості сил ВДВ або ВМС, які могли б провести ефективні атаки проти сил, що окопалися.

Операцію ускладнює і географія півострова, відокремленого від материка вузьким перешийком. Але просування ЗСУ на півдні та сході дозволило б завдавати по окупантам ще більше точних ударів.

"Американські чиновники визнають, що Україна здійснила низку "ескалаційних дій" проти Росії, не поінформувавши про це США чи інших союзників. Хоча Україна і приймає свої рішення на полі бою, Білий дім упевнений, що Київ не розпочав би такої масштабної операції, як повернення Криму, заздалегідь не повідомивши про це США", - наголошують урядовці.

При цьому наголошується, що Україна продемонструвала винахідливість та мужність у боротьбі з більшою та кращою збройною армією та швидко інтегрувала надані НАТО системи озброєнь.

"Українці продовжують шокувати світ тим, наскільки добре вони виступають на полі бою", - наголосив офіційний представник США.

Print Friendly, PDF & Email