Після триденного зростання ціни на нафту впали в понеділок, 22 серпня, до 95,55 долара за барель, повідомляє Reuters.

Так, ф’ючерси на нафту марки Brent із постачанням у жовтні подешевшали на 1,2%, до 95,55 долара за барель. Ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) з постачанням у вересні знизилися на 1,2% до 89,65 доларів за барель.

І Brent, і WTI зростали в п’ятницю третій день поспіль, але за тиждень упали приблизно на 1,5% через зміцнення долара та побоювання щодо попиту.

«Інвестори були стурбовані тим, що можливе різке підвищення ставок ФРС викликає економічний спад і знизить попит на паливо», — сказав Хіроюкі Кікукава, генеральний менеджер з досліджень Nissan Securities.

Зміцнення долара США, який коливався близько п’ятитижневого максимуму, також чинило тиск на ціни на нафту, оскільки робить нафту дорожчою для покупців в інших валютах.

Інвестори уважно стежитимуть за коментарями голови ФРС Джерома Пауелла, коли він виступить на щорічній глобальній конференції центральних банків у Джексон-Хоул, штат Вайомінг, у п’ятницю.

У представників центрального банку США «ще багато часу», перш ніж їм потрібно буде вирішити, як сильно підвищити відсоткову ставку, щоб схвалити на своїй політичній нараді 20-21 вересня, заявив у п’ятницю президент Федеральної резервної системи Річмонда Томас Баркін.

Вважається, що у ФРС більше можливостей для підвищення ставок, ніж у центральних банків інших великих економік, які є більш крихкими.

Тим часом лідери США, Великобританії, Франції та Німеччини обговорили зусилля щодо відродження ядерної угоди з Іраном 2015 року, повідомив у неділю Білий дім, хоча жодних додаткових подробиць надано не було.

Європейський союз та Сполучені Штати заявили минулого тижня, що вивчають реакцію Ірану на те, що ЄС назвав своєю «остаточною» пропозицією про відновлення угоди, згідно з якою Тегеран обмежив свою ядерну програму в обмін на послаблення економічних санкцій.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email