Ціна на газ у Європі опустилася нижче $600 за 1 тис. куб. м вперше з 30 серпня 2021 року. Про це свідчать дані лондонської біржі ICE у вівторок, 17 січня.

Вартість лютневого ф'ючерса на хабі TTF у Нідерландах знизилася до $599 за 1 тис. куб. м, або 53,5 євро за МВ год (виходячи з поточного обмінного курсу євро до долара, ціни на ICE представлені у євро за МВт/год). Загальне зниження ціни за день становить більш як 3%.

Котирування газу знижуються на тлі досить теплої погоди для зими у Європі, яка лише цього тижня наближається до кліматичної норми. Середня частка вітрогенерації у виробленні електроенергії ЄС з початку місяця залишається дуже високою і перевищує 26%. А 15 січня вона і зовсім досягнула рекорду за весь час спостереження – 35,4%.

Крім того, запаси газу у підземних сховищах ЄС перебувають на історичному максимумі для цієї пори року. Наразі ПСГ Європи заповнені на 81,49% (на 19,32% вище, ніж у середньому на цю дату за останні п'ять років), у них є 88,24 млрд куб. м газу.

Раніше повідомлялося, що глава правлячого режиму Росії Володимир Путін залишився без одного з головних "козирів" через теплу зиму у Європі. Він втратив очікуваний важіль тиску у війні проти України.

Print Friendly, PDF & Email