Три найдієвіші економічні моделі майбутнього
Останнім часом світова економіка переживає кризу за кризою. Спершу два роки пандемії. Тепер – політична та продовольча криза через війну в Україні.
Як це вплине на розвиток світу? Які моделі економіки зараз виглядають найперспективнішими? В 2020 році ООН оприлюднила звіт, у якому прогнозувала ймовірні моделі економіки найближчого майбутнього для всього світу. Ми відібрали з них три, які найбільше відповідають сучасним умовам. А покращити особисту життєву економіку вам допоможуть ігрові автомати онлайн.
Ексабайтова економіка
Якщо спрощувати, то це економіка онлайн розвитку. Прогнозується, що швидкість інтернету буде покращуватися. А об’єми передаваємої інформації – збільшуватися.
На нас чекає інтернет речей. В онлайн сектор все більше переходять освіта, охорона здоров’я, консультування, фінанси і т.д.
За прогнозами економістів на нас чекає:
- До 2025 року інтернет речей сягне 11% світового ВВП.
- До 12,3 трлн світової економічної продукції за 10 років вироблятиметься в інтернеті.
Вуглецево-нейтральна економіка
Це модель розвитку планети, яка призводить до зменшення викидів CO2. Про необхідність рухатися у цю сторону вже давно говорять екологи. А Ілон Маск став першим, хто показав, що не треба спалювати нафту чи вугілля для великих справ.
Несподіваний поштовх до зменшення викидів вуглецю принесла російська агресія. Відмовляючись від закупок російської нафти та газу, країни знову згадали про атомну енергетику й інші альтернативні джерела енергії.
Поки що, навіть без врахування нових умов, прогнози передбачають:
- До початку 2025 року на 22,3% зросте світовий ринок автомобілів на електричному двигуні.
- За той же строк ринок відновлюваної енергії у світі досягне об’єму в 1,5 трильйони доларів.
Економіка біоросту
Війна показала, що аграрна промисловість залишається мега-важливою у всьому світі. Лише за минуле століття людство побороло проблему нестачі їжі в масштабах планети. Проте, як виявилося – втратити ці набутки дуже легко.
Тому прогнозується розробка нових аграрних культур – більш стійких до хвороб та посух, більш плодоносних та поживних. Збільшиться сектор біопалива, будуть розвиватися інноваційні способи вирощування аграрних культур.
Загалом, мграрна галузь все більше перетвориться у сферу інновацій та високої ефективності.