Тренування українських пілотів на американських винищувачах F-16 може початися після червня. Таку заяву в.о. міністра оборони Данії Троельса Поульсена наводить Politico.

"Мої очікування, що до кінця червня ми офіційно налаштуємося, тож, сподіваюся, зможемо почати після цього", – сказав він.

Процес навчання, за його оцінкою, займе пів року.

Данія є однією з тих країн, які готові взяти участь у навчаннях українських пілотів. Готовність також висловили США, Велика Британія, Нідерланди, Бельгія та Данія, але поки що жодна країна не оголосила, що дасть свої літаки Україні на озброєння.

У Пентагоні зазначили, що тренування на F-16 – це один із елементів довгострокової підтримки, для контрнаступу ці винищувачі "нерелевантні". За словами бригадного генерала Пета Райдера, міністр оборони США Ллойд Остін на квітневій зустрічі у форматі "Рамштайн" отримав запити від деяких країн щодо дозволу тренувати українців на винищувачах F-16. Ці літаки виробляються Штатами, тож дозвіл є необхідним.

Після цього Остін взявся за це питання, вніс його в процес національної політики Ради безпеки як частину розмови про те, як США підтримують Україну в середньостроковій та довгостроковій перспективі та з точки зору її оборонних потреб, і отримав одностайну згода. Про схвалення навчань американський президент Байден оголосив 19 травня, під час саміту G7, гостем на якому був президент України.

Print Friendly, PDF & Email