Президент США Дональд Трамп сьогодні продовжив суперечку з головою Верховного суду Джоном Робертсом про незалежність американської судової системи, передає Голос Америки.

Суперечка почалася з того, що президент назвав «суддею Обами» суддю, яка винесла постанову проти його нової політики надання притулку. Робертс в середу заявив, що в США немає «суддів Обами або суддів Трампа, суддів Буша або суддів Клінтона», а є лише «видатна група відданих своїй справі суддів».

На цей раз об’єктом критики Трампа став апеляційний суд Дев’ятого округу Каліфорнії, де вже давно більшість складають судді, призначені президентами-демократами.

У четвер Трамп написав у Твіттері: «Суддя Робертс може говорити що завгодно, але Дев’ятий округ – повна і абсолютна катастрофа. Він вийшов з під контролю, має жахливу репутацію, дестабілізований більше ніж будь який округ в країні та використовується для отримання майже гарантованого результату. Судді не мають законодавчо регулювати оборону».

Робертс і кілька його колег намагаються спростувати враження, яке склалося у громадськості стосовно того, що Верховний суд — політичний інститут, в якому існує розкол між республіканцями-консерваторами і демократами-лібералами.

Print Friendly, PDF & Email