Торгові переговори між Китаєм і США на цьому тижні допомогли закласти основу для врегулювання питань, що хвилюють обидві сторони. Про це повідомило в четвер міністерство торгівлі Китаю, не вдаючись у деталі обговорюваних питань, передає Голос Америки.
Триденні переговори в Пекіні, які завершилися в середу, були першим діалогом лицем до лиця, після того як президент США Дональд Трамп і його китайський колега Сі Цзіньпін зустрілися в Буенос-Айресі в грудні і домовилися про 90-денне перемир’я в торговельній війні.
«Сторони провели великий, глибокий і всебічний обмін думками з питань торгівлі та структурних проблем, що становлять взаємний інтерес, що сприяло взаєморозумінню і заклало основу для врегулювання питань, що хвилюють сторони», – йдеться в короткій заяві міністерства торгівлі Китаю.
Незважаючи на те, що вже пройшла майже половина 90-денного терміну перемир’я інформації про досягнутий прогрес небагато. Зустрічі в Пекіні не були міністерського рівня, а отже ніхто не очікував, що вони приведуть до угоди про завершення торгової війни.
У середу в апараті Торгового представника США повідомили, що сторони обговорили «шляхи досягнення справедливості, взаємності та балансу в торгових відносинах».
«Переговори також сфокусовані на обіцянку Китаю закупити значний обсяг сільськогосподарських, енергетичних, промислових та інших продуктів і послуг у США», – йдеться в заяві Торговельного представника США.
Крім того офіс Торгового представника США заявив, що офіційні особи обговорювали необхідність включення в будь-яку угоду положення про те, щоб «повна реалізація залежала від постійної верифікації та ефективного виконання».
Нагадаємо, що Вашингтон пред’явив Пекіну довгий список вимог, які змінюють умови торгівлі між двома країнами. Зокрема, США вимагають від Китаю змінити свою політику в сфері захисту інтелектуальної власності, передачі технологій, промислових субсидій та інших нетарифних бар’єрів в торгівлі.