Тимошенко є лідером президентської гонки майже у всіх областях України. Такі результати показало опитування проведене соціологічною групою «Рейтинг» в рамках проекту «ПОРТРЕТИ РЕГІОНІВ» з 16 листопада по 10 грудня 2018 року. Респондентами були громадяни України віком старше 18-ти років в усіх областях України та м. Києві (за виключенням окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим). Загалом у дослідженні методом особистого інтерв’ю було опитано 40000 осіб. Похибка на рівні кожної окремої області становить не більше 2,4%, на рівні України – не більше 0,5%.

Опитування показало, що Юлія Тимошенко є лідером серед усіх кандидатів в президенти: її готові підтримати 20,8% тих, хто визначився з вибором і має намір брати участь у виборах. За В.Зеленського готові проголосувати 13,4%, П.Порошенка – 11,1%, Ю.Бойка – 9,6%, А.Гриценка – 7,8%, О.Ляшка – 6,6%, С.Вакарчука – 4,6%, Є.Мураєва – 4,5%, О.Шевченка – 4,2%. Рейтинг інших кандидатів – менше 3%. Водночас соціологи відзначають, що майже третина опитаних або ще не визначилися з вибором кандидата, або не мають намірів голосувати на виборах.

Якщо розглядати підтримку за областями, то лідер «Батьківщини» лідирує практично у всіх областях України за виключенням Донецької, Луганської та Харківської, де першу позицію посідає Ю.Бойко. На Львівщині вона поділяє лідерські позиції з Порошенком та Гриценком, на Івано-Франківщині – з Шевченком, на Миколаївщині – з Зеленським.

Крім того дослідження показало помітне поступове зростання рейтингу Тимошенко, починаючи з лютого 2018 року. 

Лідером антирейтингу виявився Петро Порошенко. За нього не проголосували б у жодному випадку 50,3% респондентів. 

У рейтингу партій лідирує «Батьківщина», яку підтримують 21,7% тих, хто визначився з вибором партії та має намір голосувати на виборах. За партію «Слуга народу» готові віддати свої голоси 12,4%, БПП Солідарність – 9,6%, Опозиційний блок – 9,5%, Громадянську позицію – 7,8%, Радикальну партію – 6,5%, УКРОП – 4,6%, партію «Наші» – 4,2%, Самопоміч – 4,0%. Рейтинг інших партій – менше 4%.

З повним результатом опитування можна ознайомитися за посиланням. 

Print Friendly, PDF & Email