Реакція влади на противників тарифів протягом останніх півроку була різною: спочатку всіх незгодних назвали класовими ворогами. Далі президент сказав, що всі противники нових тарифів – учасники гібридної війни. Чиновники також нарікали: це списки Суркова, проросійські та антидержавні елементи. Разом з тим з’явилися нові закони про створення приватних виконавчих служб, людей почали залякувати колекторами та відбором житла за комунальні борги.
За версією влади, з 15 листопада в столиці стартували акції протесту, які вона охрестила частиною плану Кремля «Шатун» із розхитування ситуації в Україні. Втім, розуміючи, що легенда з «шатунами», «сурковими» та «агентами кремля» на людей не діє, вона почала готуватися придушувати будь-які виступи проти себе. За словами Максима Гольдарба, ініціатора «Тарифної мобілізації», яка 19 листопада планувала провести другу акцію «Тарифного спротиву», через небезпеку провокацій із боку влади, зокрема вибухів проти мирних жителів, організатори вирішили відкласти акцію до моменту, коли зможуть всім учасникам протесту забезпечити людям власну систему безпеки. Акція мала відбутися в Києві та ще 15 великих містах України.
«Черчілль говорив, що уряди, які захопили владу силою або шляхом узурпації, часто вдаються до терору, щоб зберегти вкрадене. Теперішня влада відчуває тваринний страх перед народними протестами: бігти особливо нікуди, а тут, у нас, не пошкодують. Вона вирішила подавляти будь-які спроби громадян заявити власний простест проти тарифного свавілля. Тому ми вирішили не йти на повідку в політиків та відкласти Всеукраїнську акцію “Тарифного спротиву”», – розповідає керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.
«Ми перенесли її після того, як ми отримали схеми, як планувалися вибухи в декількох містах, спрямовані проти наших учасників антитарифного протесту. Мирну акцію, на яку зібралися прийти дідусі і бабусі, студенти, робітники та їхні діти, вирішили полити кров’ю. Усе, щоб вселити страх і безвір’я, біль і небажання хоч якось себе захищати.
Ми знаємо про це напевне, і, оскільки загроза надто очевидна, а влада однозначно дала зрозуміти, що не збирається нас убезпечити, – ми не маємо жодного права ризикувати людьми», – написав Гольдарб на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, проведення акції на площах найбільших міст України все-таки відбудеться, а за цей час організатори «Тарифного спротиву» планують організувати власну систему безпеки, щоб «жодна погань, жоден провокатор, жоден нацист або терорист не змогли здійснити свою погану справу».
Крім того, як заявив спеціаліст, вже створено антитарифні підрозділи, аналітики яких допомагатимуть людям вберегти своє майно, а насамперед житло, через виникнення тарифних заборгованостей.
Координація діяльності таких підрозділів здійснюватиметься кол-центром «Тарифного спротиву». Контактний телефон: 0-800-50-5290.
Матеріал надано «Публічним аудитом»