Масової депортації росіян після звільнення поки що окупованого Криму не буде - на них чекає індивідуальне видворення. Про це заявила представник президента України в АР Крим Таміла Ташева в інтерв'ю Укрінформу, опублікованому в четвер, 4 квітня.

За її словами, індивідуальні депортації загрожують громадянам РФ, що незаконно приїхали після 2014-го року на окуповану територію України. Усіх українських громадян у Криму, що стали жертвами примусової паспортизації, Україна визнає своїми громадянами згідно зі своїм законодавством.

"Це дуже важливо зазначити, бо російська пропаганда поширює відверту брехню, мовляв, із Криму будуть видворяти кримчан", - підкреслила Ташева.

Стосовно тих росіян, які нелегально в'їхали на територію Криму буде застосовуватися процедура примусового видворення.

"Наголошую, що півострів мають залишити лише російські громадяни, що порушили умови в'їзду. Це абсолютно нормальна практика, яка існує в будь-якій державі. Якщо хтось нелегально перетнув кордон, застосовується процедура примусового видворення. В українському законодавстві це передбачено", - пояснила чиновниця.

Крім того, вона зазначила, що росіяни - співучасники злочину з окупації українського півострова.

"Усі російські громадяни, фактично, є колонізаторами, адже вони приїхали на окуповану територію змінювати її демографічний склад. Вони – співучасники злочину. І ми їх видворимо, якщо вони самі не виїдуть до звільнення території. Міжнародне право не передбачає колективного видворення – колективна депортація заборонена. Тож стосовно них будуть застосовані індивідуальні рішення", - розказала представниця президента.

Проте, росіяни зможуть подати запити на проживання в Криму вже після того, як покинуть півострів. ТПНП стосуватиметься представників корінного народу, що є репатріантами, "обмеженої категорії людей, які допомагали та підтримували весь час Україну", пояснила вона.

Ташева зазначає, що дуже складним питанням будуть змішані шлюби.

Print Friendly, PDF & Email