Міністерства закордонних справ Таджикистану та Узбекистану виступили із заявами, спростувавши звинувачення у тому, що на території обох країн виробляють іранські дрони для війни в Україні. Відповідне звинувачення прозвучало під час ефіру програми "У гостях у Гордона" з вуст українського блогера.

Коментар МЗС Таджикистану у зв'язку з висловлюваннями Гордона було опубліковано на сторінці відомства у соціальній мережі Facebook.

"Спростовуємо слова українського блогера Дмитра Гордона, озвучені ним 28 жовтня 2022 року в ході онлайн-передачі "В гостях у Гордона" про виробництво іранською стороною на території Таджикистану українців, що вбивають, дронів. Наголошуємо, що Республіка Таджикистан не здійснює експорт військової техніки до третіх країн. Рекомендуємо пану Гордону надалі акуратно підходити до подібних коментарів і перевіряти достовірність інформації, що розповсюджується", - зазначено в повідомленні.

У МЗС наголосили, що запитів з боку офіційного Києва з цього питання таджицька сторона не отримувала.

Дипломатичне представництво Узбекистану в Україні також опублікувало офіційну заяву МЗС країни, категорично спростовуючи поширені з боку Гордона звинувачення і називаючи їх хибними.

"Заявляємо, що Республіка Узбекистан не здійснює з Ісламською Республікою Іран співпрацю у військово-технічній сфері і не проводить складання на своїй території іранської військової техніки. При цьому досі ні від української сторони, ні від інших закордонних партнерів офіційних звернень з так званого питання "складання іранських дронів" не надходило", - зазначено в повідомленні.

У зв'язку з цим Міністерство закордонних справ Узбекистану звернулося до офіційної влади України з проханням вжити відповідних заходів щодо недопущення поширення українськими ЗМІ безпідставних звинувачень та іншої недостовірної інформації щодо Узбекистану, здатної завдати шкоди двостороннім відносинам Києва та Ташкента.

Print Friendly, PDF & Email