Те, що нині роблять окремі польські політики при владі, змушує нагадати, що Львів – це Україна і тут не будуть панувати іноземці.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі «ZIK» заявив народний депутат України (позафракційний) Андрій Іллєнко.

Нагадаємо, у неділю, 4 березня 2018 року, у центрі Львова відбулася смолоскипна хода українських націоналістів до 68-х роковин до дня смерті Головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Марш відбувся під антипольськими гаслами, зокрема: «Місто Львів – не для польських панів».

Андрій Іллєнко розповів, що до акції долучилися і «Свобода», і «Правий сектор», і «Національний корпус» та інші. Гість програми пояснив, що означають гасла, під якими відбулася смолоскипна хода.

«Там сказано, що не будуть панувати тут іноземці – ні польські, ні московські, ні румунські, ні угорські, ані будь-які інші. Львів – це українське місто. Це дуже дивно, ще два роки тому я би не подумав, що у Львові виникне реальна, нагальна потреба у громади вийти на таку акцію з таким маніфестом, що Львів – українське місто. Але те, що нині роблять деякі польські політики при владі – деякі, не всі – це робить необхідним нагадати, що, шановні наші сусіди, Львів – це Україна», – заявив Андрій Іллєнко.

Гість програми нагадав, що у Польщі нові кораблі назвали «Львів» та «Вільно». На його думку, це – виклик, як і те, що у Польщі зараз приймають закони, де українців оголошують злочинцями, прирівнюючи їх до нацистів і комуністів, унеможливлюючи діалог.

«Є конкретна фраза, що, якщо хтось буде заперечувати участь українських націоналістів у злочинах проти поляків, то це – кримінальна відповідальність. Відповідно, ми розуміємо, що під це формулювання будь-що, що не подобається комусь у Польщі, може бути предметом кримінальної відповідальності. Це нонсенс. І якщо нинішня влада не може реагувати, вони вміють тільки на коліна ставати, то, відповідно, люди реагують у такий спосіб», – заявив Андрій Іллєнко.

Print Friendly, PDF & Email