Світовий банк виділив Україні 232 млн доларів допомоги на терміновий ремонт пошкодженого внаслідок російського вторгнення житла. Про це йдеться в пресрелізі банку. 

Зазначається, що це перший транш у межах проєкту Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE). Компенсацію отримають понад 100 тисяч українських родин.

"Проєкт дозволить власникам будинків провести дрібний ремонт, наприклад, замінити розбиті вікна або відремонтувати пошкоджений дах. Кошти на ремонт також надаватимуться власникам осель у багатоквартирних будинках, які зазнали помірних пошкоджень і не потребують капітального ремонту", - йдеться у повідомленні.

За підрахунками Світового банку, житловий сектор України внаслідок війни зазнав прямої шкоди на понад 50 млрд доларів. Проєкт HOPE покликаний допомогти відремонтувати приблизно ті дві третини пошкоджених житлових будинків, які вважаються придатними для ремонту.

Гроші передбачені для компенсації за ремонт (заміна розбитих через обстріли вікон чи ремонт даху) власникам пошкодженого житла. Йдеться про близько 98 000 окремих будинків і 8000 помешкань у 160 багатоквартирних житлових будинках у п'яти регіонах.

Пізніше очікується додаткове фінансування до 800 млн доларів від Світового банку та партнерів у вигляді кредитних гарантій, грантів та інших внесків.

За оцінками, пошкоджень від російського вторгнення зазнали 1,4 млн житлових одиниць, що становить 7% від загального житлового фонду, де проживають 3,5 млн осіб. При цьому 87% пошкодженого житла - багатоквартирні будинки, переважно в міських районах.

Print Friendly, PDF & Email