У випадку зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення Світовий Банк готовий надавати більше фінансової допомоги Україні, а ціни на землю зростуть. Про це заявила в інтерв’ю Bloomberg Сату Кахконен, директор Світового Банку у справах України, Білорусі та Молдови.

Світовий Банк прогнозує, що ціни на продаж землі зростуть до 3-3,5 тис доларів за га в порівнянні з 1-1,5 тис доларів, які діють нині.

«Бізнес готовий платити більше за визначеність і можливість уникнути інвестиційних ризиків. Технічна робота зі зняття мораторію в Україні фактично завершена», — зазначила Кахконен і наголосила, що це призведе до збільшення фінансової допомоги Україні.

Також у публікації Bloomberg ідеться про те, що українські землевласники отримують найнижчу ціну за оренду землі в Європі при тому, що якість українських грунтів — одна з найвищих у світі. Але уряд затягує питання ринку землі перед виборами задля уникнення репутаційних ризиків.

«Політики використовують мораторій, щоб «захищати селян», хоча насправді просто намагаються отримати електоральні дивіденди», — сказав у інтерв’ю Bloomberg Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики. Як відомо, 7 грудня 2017 року Рада продовжила мораторій на продаж землі.

Print Friendly, PDF & Email