Уляна Супрун продовжує давати українцям корисні поради на різні теми. Цього разу міністр склала список рекомендацій щодо харчуванню вагітних жінок.
- На початку вагітності через гормональні зміни вагітним хочеться солоного, кислого, солодкого. У жінок змінюється поріг чутливості до таких продуктів.
“У цьому є певний сенс, адже потреби в іонах ростуть, а гірка їжа потенційно небезпечна. Що стосується солодкого, це один з гормональних ефектів прогестерону, рівень якого під час вагітності зростає. Проте надлишку солоної їжі слід уникати, а солодощів краще не їсти, щоб не набирати вагу”, – радить Супрун.
- Супрун також настійно рекомендує боротися зі спокусою з’їсть що-небудь неїстівне, наприклад, крейду.
- З токсикозом легкого ступеня допоможе впоратися збалансована дієта і подрібнене харчування: кожні 2-3 години потрібно їсти невеликими порціями. Їжа повинна бути теплою і бажано в протертому вигляді. А от на більш пізніх етапах вагітності варто поставитися до харчування суворіше. Чим більшим стає плід, тим вище навантаження на шлунково-кишковий тракт. Тому можуть виникати неприємні явища, як печія і закрепи. У цей період розвитку плода жінкам важливо максимально обмежити солодощі та продукти, що містять синтетичний азокраситель тартразин.
- Фрукти і овочі обов’язкові при всіх прийомах їжі і перекуси. Ці продукти корисні в будь-якому вигляді, але бажано їсти їх свіжими. Смажене потрібно обмежити. Надмірно солоних або солодких фруктів також слід уникати.
- Вагітним потрібно включати в свій раціон різні цільні злаки з низьким вмістом солі і цукру. Необхідно уважно читати маркування, продукт повинен містити саме цільні злаки і велика кількість харчових волокон.
- Супрун радить вагітним їсти молочні продукти під час кожного прийому їжі – більше 500 мл на добу. Сир і йогурт можна вибрати в якості перекусу.
- М’ясо також корисне, але слід обмежити перероблені м’ясні продукти на кшталт ковбаси, сосисок, шинки.
- Рибу потрібно їсти мінімум 2 рази на тиждень. Жирна риба (анчоуси, сьомга, форель, оселедець, скумбрія) є одним з кращих джерел омега-3 поліненасичених жирних кислот і має низький вміст ртуті. Омега-3 необхідні для формування нервової системи дитини, вони також знижують ризики передчасного народження.
- У раціоні вагітних повинно бути 1-2 варених яйця в день. Сирі яйця є небезпечними.
- Вагітним жінкам важливо отримувати вітамін D – з їжі або від сонячних променів. Він необхідний для формування кісток і зубів майбутньої дитини і бере участь в правильному обміні кальцію, в роботі імунної і нервової систем. У їжі міститься в яйцях і жирній рибі.