В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун заявила, що вживати антибіотики без призначення лікаря небезпечно. Також очільниця МОЗу рекомендує не зловживати ними, тому що бактерії вміють пристосовуватися до подібних препаратів.

«Кожного разу, коли хтось на планеті приймає антибіотики невиправдано (а так буває, коли людина вирішує випити курс антибіотиків без консультації лікаря / за рекомендацією друга / просто «для профілактики») бактерії стають нечутливими до них. Тобто не реагують на ліки і продовжують і далі руйнувати організм. Це явище називається антибіотикорезистентністю,» — написала Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, безвідповідальне вживання антибіотиків призводить до того, що деяким людям вони не допомагають впоратися з простими вірусними інфекціями.

«Приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря, не переривайте курсу лікування антибіотиками, навіть якщо вам стало краще, не використовуйте антибіотики, які залишилися після курсу прийому, не діліться антибіотиками з друзями, родичами, знайомими, не беріть їх при вірусних захворюваннях», — додала Супрун .

Нагадаємо, раніше Уляна Супрун назвала головну причину смертності українців.

Нею виявилися серцево-судинні захворювання.

«Необхідно налагодити комплексну допомогу — від рівня сімейного лікаря, який виявляє хворобу на ранній стадії і призначити лікування, до своєчасної і якісної допомоги під час екстрених випадків, таких як інфаркт міокарда», – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Print Friendly, PDF & Email