У багатьох країнах жителі відчувають стрес перед виборами. Більше половини жителів США назвали вибори "вагомим джерелом стресу". В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в Україні бачить таку ж картину. У своєму Facebook вона розповіла про почастішання тривожності, агресивне спілкуваня і неадекватну поведінку співгромадян, а також порадила, як цього уникнути.

Глава МОЗ зазначила, що стрес і негативні емоції погіршують здоров'я і якість життя, тому від них потрібно позбавлятися.

"Допоможуть поради Американської психологічної асоціації (APA) - як діяти у виборчий період, щоб зменшити рівень стресу", - сказала в.о. міністра.

Менше преси

Менше читайте політичні новини, якщо обопільні звинувачення кандидатів у президенти викликають стрес, припиніть нескінченно гортати стрічку в соцмережах.

"Щоб бути в курсі, досить періодично читати новини або якісні огляди", - стверджує Супрун.

Не починайте суперечку, яка переросте в конфлікт

Спілкуючись зі співрозмовником на тему політики, ми розуміємо, що кожен буде стояти на своєму до кінця. Психологи радять припиняти розмову, як тільки побачите, що конфлікт не за горами.

Тривожне очікування нічого не змінить

Глава відомства зазначила, що стрес і тривога через вибори не варті здоров'я. Вони лише забирають дорогоцінний час. Варто зайнятися чимось продуктивним.

"Можна вибрати діяльність, яка також стосується виборів, але одночасно зачіпає питання, які вам більше до душі. Наприклад, ви можете стати спостерігачем і відстоювати прозорість і законність голосування", - порадила в.о. міністра охорони здоров'я.

Пам'ятайте, що життя триває, хто б не переміг

Зрозумійте, що, якщо ваш кандидат не потрапить до другого туру, катастрофи не буде. Залишайтеся свідомим громадянином з активною позицією.

Голосуйте

Керівник МОЗ закликає спокійно проаналізувати події останніх років, прочитати програми кандидатів, подумати, яке майбутнє ви хочете собі і близьким. Це допоможе зробити вибір і виконати обов'язок кожного громадянина.

"Пам'ятайте, відповідальне голосування корисно для здоров'я і національної безпеки нашої держави", - зазначила чиновник.

Print Friendly, PDF & Email