Шевченківський районний суд Києва зобов’язав Службу безпеки України порушити кримінальну справу проти президента Петра Порошенка та його оточення за інвестування в Росію 100 млн доларів. Про це повідомив народний депутат Віталій Купрій на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться про купівлю у російського «ВТБ банку» пакету акцій Burger King кіпрською компанією Xomeric, пов’язаною з українською групою ICU банкірів Макара Пасенюка та Костянтина Стеценка.

«Макар Пасенюк – це особистий фінансист Порошенка, його права рука по незаконному збагаченню, віджиму бізнесу, корупційним оборудкам. Знаючи про патологічну жадібність Порошенка, у мене не має жодного сумніву, що ця купівля відбулась під гарантії Кремля. Такими грошима не ризикують!», – зазначив Купрій.

Депутат зауважує, що підпитка окупанта грошима – злочин, який спрямований на руйнацію територіальної цілісності України. Тому Купрій звернувся до СБУ із заявою про притягнення винних до жорсткої кримінальної відповідальності.

«Це вам не справа Савченко, не намір, а закінчений злочин. Кошти ВТБ банка агресора, податки Burger King в Росії – це продовження війни і смерть патріотів!», – наголосив нардеп.

Оскільки СБУ не наважилася відкрити справу проти Порошенка та його оточення, Купрій подав до суду скаргу і тепер спецслужба мусить виконати судову ухвалу.

Як відомо, кіпрська компанія Xomeric, причетна до групи ICU, стала ключовим акціонером російського Burger King. Раніше співвласником та головою ради директорів ICU була екс-глава Національного банку України Валерія Гонтарева.

Print Friendly, PDF & Email