Суд в Гданську почав розглядати позов голови правлячої націонал-консервативної партії «Закон і справедливість» Ярослава Качинського проти екс-президента Польщі Леха Валенси, передає DW. 

Причиною позову стали заяви Валенси в Facebook, в яких він стверджував, що відповідальність за аварію під Смоленськом урядового лайнера з польською делегацією несе Ярослав Качинський, брат-близнюк загиблого в цій авіакатастрофі президента Леха Качинського. Валенса запевняв, що в телефонній розмові з братом під час польоту Ярослав Качинський нібито переконав президента віддати пілотові наказ на посадку в Смоленську незважаючи на погані погодні умови. Валенса вважає, що Ярослав Качинський вже тоді рвався до влади за всяку ціну, таким чином загибель брата звільняла йому шлях нагору.

У свою чергу, Качинський назвав Валенсу «загрозою демократії в Польщі» і висловив сумніви в інтелектуальних здібностях колишнього глави держави. Ярослав Качинський зажадав від Валенси вибачень і компенсації в розмірі 30 тисяч злотих, що в перерахунку складає 7 тисяч євро.

В ході засідання в четвер, 22 листопада, сторони відмовилися від мирного врегулювання. Тепер рішення суду очікується 6 грудня.

Нагадаємо, що Качинський подав позов до суду у 2017 році, тобто через три роки після аварії та висунутих обвинувачень. Таке рішення експерти пояснюють тим, що Ярослав Качинський тепер очолює правлячу партію і багато хто підозрює його у бажанні встановити особисту диктатуру, тому старі звинувачення Валенси спливли і стали сприйматися дуже болісно.

Print Friendly, PDF & Email