18 колишніх лідерів руху за незалежність Каталонії постануть перед іспанським судом. Про це повідомляє DW з посиланням на Верховний суд в Мадриді. Дев’яти з них інкримінується заколот в зв’язку зі спробою відділення Каталонії від Іспанії в жовтні 2017 року. За це в Іспанії передбачено покарання у вигляді до 25 років позбавлення волі.

Згідно з рішенням Верховного суду серед інших до відповідальності має бути притягнуто колишнього заступника голови уряду Каталонії Оріола Жункераса. Він та інші підсудні чекають судового процесу у слідчому ізоляторі. Однак суд все ще не назначив дату початку судового процесу. Як припускають ЗМІ це має статися в перших місяцях 2019 року. 

До відповідальності не буде притягнуто колишнього лідера каталонських сепаратистів Карлеса Пучдемона. Іспанське законодавство не передбачає розгляд справи без присутності обвинуваченого, а Пучдемон саме знаходиться у вигнанні у Бельгії. 

Нагадаємо, що 12 жовтня, у Національний день Іспанії, вулиці Барселони наповнилися прихильниками цілісності Іспанії. В ході акції люди з транспарантами «Ми всі Іспанія» пройшли маршем повз місто. 

А 1 жовтня студенти вийшли на організовані акції на честь річниці проведення референдуму за незалежність Каталонії. Протести пройшли не лише в каталонській столиці Барселоні але й у таких містах як Жирона та Льейд. Учасники акцій блокували автомагістралі та залізничний вокзал в Жироні. 

Print Friendly, PDF & Email