Сотні працівників сталеливарної промисловості на північному заході Німеччини підтримали заклик профспілки IG Metall і почали серію страйків. Ціллю робітників є підвищення тарифних зарплат, передає DW.

У понеділок, 4 лютого, на підприємстві Thyssenkrupp в Дортмунді на роботу не вийшли 350 працівників. Як повідомила прес-служба IG Metall, у вівторок очікуються подальші страйки на інших заводах підприємства.

«Робочі розсерджені і обурюються через неготовність роботодавця піти їм назустріч», — заявив регіональний керівник профспілки IG Metall в федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія Кнут Гіслер. За його словами, робітники готові і далі боротися за свої вимоги, а до наступного раунду переговорів, запланованого на 18 лютого 2019 року, пройде ще багато страйків, в яких візьмуть участь близько 1000 осіб.

У вівторок, 5 лютого, очікується проведення протестної демонстрації на підприємстві Thyssenkrupp в Бохумі, мітингу робітників перед вхідними воротами заводу Thyssenkrupp в місті Кройцталь-Айхен, а також акція протесту на підприємстві ArcelorMittal в Дуйсбурзі.

Крім того в наступні тижні страйки сталеварів повинні пройти в Бремені, Нижньої Саксонії і Гессені.

Профспілка IG Metall вимагає підвищитина шість відсотків місячну зарплату 72 000 працівникам сталеливарної промисловості на північному заході Німеччини, а також схвалити їм виплату додаткових відпускних виплат у розмірі 1800 євро.

Комісія профспілки з питань тарифів оплати праці постановила розпочати страйки в суботу, 2 лютого, після того як роботодавець після трьох раундів переговорів не зробив IG Metall зустрічної пропозиції.

Нагадаємо, що вчора  з ініціативи профспілки Verdi страйк також пройшов в аеропорту Гамбурга. Учасниками страйку були працівники, які обслуговують наземні транспортні засоби аеропорту. 

Print Friendly, PDF & Email