Генеральний Секретар НАТО Йенс Столтенберг шкодує про рішення Косова створити армію. Про це він повідомив у заяві опублікованій на сайті Альянсу. 

«Я шкодую, що це рішення було прийняте, незважаючи на занепокоєння виражене НАТО. Хоча трансформація Сил безпеки Косова є загалом питанням вибору Косово, ми чітко дали зрозуміти, що цей крок є несвоєчасним», – йдеться в заяві.

Як зазначив генсекретар, НАТО підтримує розвиток сил безпеки в Косові за його чинним мандатом. Після зміни мандату Північноатлантичній раді тепер доведеться переглянути рівень взаємодії з силами безпеки Косово.

Столтенберг також підкреслив, що незважаючи на це рішення Альянс залишається відданим ідеї безпечного середовища в Косово і стабільності на Західних Балканах.

«Всі сторони повинні забезпечити, щоб сьогоднішнє рішення не збільшувало напруги у регіоні. Всі відповідальні політичні діячі в регіоні повинні зосередити увагу на прогресі реформ та діалогу. Я знову закликаю як Приштину, так і Белград зберегти спокій і утримуватися від будь-яких заяв або дій, які можуть призвести до ескалації. НАТО продовжує підтримувати спонсорований ЄС діалог між Белградом і Приштиною як єдине тривале політичне рішення для регіону», – відзначив глава НАТО.

Print Friendly, PDF & Email