Президент Росії Володимир Путін сильно помилився, сподіваючись здобути перемогу у війні з Україною протягом кількох днів. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю ZDF, яке було опубліковано 23 серпня.

«Президент Путін допустив величезний прорахунок. Він думав, що виграє війну в Україні протягом кількох днів. Зараз ми воюємо вже півроку. Росія зазнала великих втрат — Україна змогла відбитися та повернути собі райони на півночі навколо Києва та на сході навколо Харкова, а також зупинити наступ на Донбасі. Але війни непередбачувані за своєю природою», — наголосив він.

За словами генсека, НАТО попереджало про російське вторгнення минулої осені, однак результат війни передбачити не можна.

«Наше завдання — максимально збільшити ймовірність прийнятного з погляду України результату війни. Найкраще, що ми можемо зробити, це надати військову, фінансову, гуманітарну та економічну підтримку Україні», — зазначив Столтенберг.

Він запевнив, що альянс роками зможе допомагати Києву, проте для цього союзникам потрібно збільшити виробництво.

«У НАТО є дві ролі: ми повинні підтримувати Україну, близького партнера. Інше завдання — не допустити ескалації війни. Ми робимо це, надсилаючи чітке повідомлення Росії. Наша стаття 5, зобов’язання колективної оборони, незаперечна. Напад на союзника приведе до відповіді всього альянсу», — підсумував генсек.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email