Оболонський райсуд Києва прийняв рішення надати можливість екс-президенту України Віктору Януковичу виступити з останнім словом і переніс судове засідання на 5 грудня.

Про це повідомляє кореспондент видання Букви.

Так, захисники Януковича клопотали про те, що екс-глава держави, попри травми, все ж хоче виступити з останнім словом у суді. Але так як у Януковича, за словами адвокатів, важка травма коліна і хребта, він не здатний взяти участь у відеоконференції.

Захисники надали довідку з медустанови про стан здоров’я Януковича.

Прокурори в свою чергу закликали суд відмовити в перенесенні засідання, назвавши травми Віктора Януковича несерйозними.

Колегія суддів, порадившись на місці, ухвалила рішення «надати Януковичу можливість виступити в суді з останнім словом».

«У довідці дійсно немає слів про те, що у Януковича є травма хребта і лангетку на хребті. Проте згідно з Конституцією України, життя і здоров’я людини є найбільшою цінністю», — сказав Дев’ятко, підкресливши, що надасть підозрюваному шанс виступити.

Він також заявив, що в практиці Оболонського суду були випадки, коли підозрювані виступали по відеоконференції, перебуваючи на лікарняному ліжку — навіть лежачи. Тому суд дає Януковичу три тижні на лікування, але потім він повинен виступити з останнім словом «сидячи або лежачи».

Як повідомлялося раніше, четвертий президент України Віктор Янукович потрапив до лікарні з серйозною травмою хребта і коліна.

Print Friendly, PDF & Email