У ЄС заборонять ввозити широкий список товарів РФ – від сталеливарних виробів і дорогоцінного каменю до туалетного паперу. У Росію заборонять ввозити напівпровідники, літаки й хімікати, які використовуються армією.

Євросоюз планує заборонити імпорт та експорт із РФ дорогоцінних металів і каменів, косметики – аж до туалетного паперу, сталеливарних виробів, напівпровідників, а також запровадити санкції проти президента концерну Калашников Алана Лушнікова і російського філософа Олександра Дугіна. Відповідні обмеження ухвалено Єврокомісією, повідомляє Politico.

"Нам не можуть бути прийнятними ні фіктивні референдуми, ні анексія хоч якоїсь території України. Маємо рішучість змусити Кремль заплатити за подальшу ескалацію", – заявила президент ЄК Урсула фон дер Ляєн у Брюсселі.

За її словами, санкції "дуже ударили по системі правління Путіна".

"Вони утруднили йому ведення війни. І ми нарощуємо наші зусилля", – додала вона.

Зокрема, санкційний проект має на меті заборонити імпорт деяких сталеливарних виробів з Росії, аби ще більше позбавити країну джерел доходу.

ЄС також розглядає експортні обмеження як спосіб послабити армію Кремля. Запропоновані заборони на експорт націлені на напівпровідники, літаки і конкретні хімічні речовини, що мають вирішальне значення для збройних сил країни.

"Мета – позбавити військовий комплекс Кремля ключових технологій", – сказала фон дер Ляєн.

Зазначається, що Єврокомісія хоче заборонити імпорт "певних елементів, що використовуються у ювелірній промисловості, таких як камені і дорогоцінні метали". Вона пропонує ввести санкції проти Алроси, найбільшої російської алмазовидобувної компанії.

Низка звичайних предметів домашнього вжитку також потрапила до списку заборонених для ввезення. Там є "краса або макіяж" (косметика. – Ред.), а також "начиння для гоління" та "персональні дезодоранти". Мило, туалетний папір, зубна нитка і косметички також потрапили до цього списку.

Документ також забороняє європейцям надавати архітектурні й інженерні послуги росіянам, а також юридичні або ІТ-консультації.

Ще одна пропозиція, яка має привернути увагу, – заборона громадянам ЄС входити до складу рад директорів російських державних підприємств.

До списку персональних санкцій увійшли російський філософ Олександр Дугін, а також співак, лідер групи Любе Микола Расторгуєв і найбільший акціонер та основний власник концерну Калашников Алан Лушніков.

Також планується запровадити санкції проти тих, хто допоміг організувати псевдореферендуми цього тижня на окупованій Росією території України, а також проти тих, хто оминає європейські санкції.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email