Спецпредставник США з Північної Кореї Стівен Біган в четвер закликав Пхеньян надати повний список ракетно-ядерних програм і попередив, що у Вашингтона є «надзвичайний» план дій на випадок провалу переговорів з Північною Кореєю.

Як сказано у тезах з виступу Бігана в Пало-Альто (Каліфорнія), які були надані Державним департаментом,  Вашингтон повинен домовитися з Пхеньяном про доступ експертів і механізмі моніторингу ключових об’єктів з розробки ракетно-ядерного озброєння. Пхеньян також повинен «повністю демонтувати або знищити запаси ядерного палива, озброєння, ракет, пускових установок і іншої зброї масового знищення».

Крім того у тексті зазначено, що  в жовтні Кім Чен Ин пообіцяв держсекретареві Майку Помпео демонтувати і знищити північнокорейські об’єкти зі збагачення плутонію і урану. «Перед завершенням процесу ядерного роззброєння, ми повинні мати повне уявлення про всі північнокорейських програмах розробки зброї масового знищення та балістичних ракет», — йдеться в тексті виступу.

У ньому також наголошується, що США «тверезо оцінюють» свої домовленості з Пхеньяном. «У нас повинен бути надзвичайний план на випадок провалу дипломатичного процесу — і у нас є такий план», — сказано в тексті виступу спецпредставника.

У Держдепартаменті повідомили, що Біган відвідає Південну Корею 3 лютого. Там він проведе переговори з представником північнокорейського керівництва.

Раніше в цьому місяці США повідомили про незадекларований штаб ракетних військ Північної Кореї, який було виявлено на базі Синор. Про це було оголошено через три дні після того, як стало відомо про проведення в кінці лютого другого саміту Дональда Трампа з Кім Чен Ином.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email