Українські пілоти отримають винищувачі відразу після завершення тренувань. У Вашингтоні підтримують як навчання українських пілотів, так і передачу літаків.
США схвалили відправку Україні винищувачів F-16 із Данії та Нідерландів після завершення навчання пілотів. Про це у п’ятницю, 18 серпня, повідомило агентство Reuters із посиланням на неназваного офіційного представника Вашингтона.

За даними агентства, США запевнили Данію і Нідерланди, що прискорять схвалення всіх необхідних запитів на передачу F-16, щоб українські пілоти отримали винищувачі відразу після завершення тренувань.

"Я пишу, щоб висловити повну підтримку США як у передачі Україні винищувачів F-16, так і в навчанні українських пілотів кваліфікованими інструкторами F-16", - йдеться в листі держсекретаря США Ентоні Блінкена його колегам із Данії та Нідерландів, копію якого отримали журналісти Reuters.

Він додав, що це дозволить Україні "повною мірою скористатися своїми новими можливостями, як тільки перша група пілотів завершить навчання".

Агентство нагадує, що президент США Джо Байден схвалив програми навчання українських пілотів на F-16 у травні, але строки поставок літаків поки що не озвучувалися.

Print Friendly, PDF & Email