Фондові ринки Китаю сильно зросли на ранкових торгах - понад 10 мільярдів юанів (1,4 мільярда доларів) іноземного капіталу перетекло на материковий ринок протягом приблизно півгодини після відкриття завдяки пакету заходів стимулювання зростання, оголошених урядом КНР.

Раніше на засіданні Політбюро ЦК КПК було обіцяно посилити підтримку антициклічної макроекономічної політики та прагнути якісного та «розумного рівня зростання» у другій половині року, оскільки китайська економіка стикається з деякими перешкодами у постпандемічному відновленні.

Центральний банк Китаю вже знизив ставки за кредитами, а Пекін продовжив податкові пільги на продаж електромобілів, на додаткову підтримку з боку держави можна чекати у сфері нерухомості та будівництва.

Індекс Shanghai Composite відкрився з підвищенням на 1,18%, індекс Shenzhen Component зріс на 1,5%, а індекс ChiNext, аналогічний до Nasdaq, зріс на 1,68%.

Фінансові послуги та акції, пов'язані з нерухомістю, очолили ралі після довгоочікуваного засідання політбюро КПК, на якому було обіцяно стимулювати життєздатність внутрішнього ринку капіталу та "своєчасно коригувати та оптимізувати попередню політику", щоб підтримати слабкий сектор нерухомості.

Помітні результати серед акцій компаній, що займаються нерухомістю, включають Gemdale Corporation, Jinke Realestate Group та дюжину інших забудовників, ціни яких досягли свого денного ліміту в 10 відсотків, тоді як багато інших зросло більш ніж на 5 відсотків.

На додаток до акцій нерухомості та фінансових послуг, які лідирують у ралі, інші сектори також продемонстрували значне зростання, включаючи побутову техніку, виробництво автомобілів та компанії, пов'язані з будівельними матеріалами.

Індекс Hang Seng фондової біржі Гонконгу показав помітне зростання на 3,14%, а індекс Hang Seng Tech збільшив свій приріст до більш ніж 4,5%. Акції виробника електромобілів NIO зросли на 8,77%, Geely майже на 7%. Акції Alibaba зросли на 4,69%.

Юань по відношенню до долара США зріс вище за позначку 7,15 юаня за долар, продемонструвавши значне зростання майже на 400 пунктів протягом дня.

Ф'ючерси на індекс FTSE China A50 зросли більш ніж на 3% протягом дня, у той час як чистий приплив коштів у північному напрямку (грошовий потік на фондовий ринок материкового Китаю через Гонконг) – перевищив 10 млрд юанів приблизно через півгодини після відкриття. Чиста притока Shanghai Stock Connect склала понад 5,5 млрд юанів, а Shenzhen Stock Connect – понад 4,4 млрд юанів.

На момент закриття індекс Shanghai Composite зріс на 2,13%, індекс Shenzhen Component зріс на 2,54%, а індекс ChiNext зріс на 2,14%. Чистий приплив коштів на північ на материкові ринки досяг 18,98 млрд юанів, що є новим денним максимумом за рік.

Print Friendly, PDF & Email