Адміністрація Трампа вважає, що Іран надає притулок ватажкам «Аль-Каїди», пише The Washington Times. На думку американського уряду, Тегеран прагне наповнити Близький Схід зброєю і бойовиками, і зв'язку між цими двома «відкритими ворогами Америки» перетворилися на «загрозу для глобальної безпеки». А тому Вашингтон, за словами джерел видання, розглядає можливості знайти законодавчу базу для військового удару проти Ірану або його союзників.
Аналітики, втім, сумніваються, що шиїтський Іран міг знайти щось спільне з такою радикальної ісламістської сунітської угрупованням, як «Аль-Каїда». Однак американські чиновники вважають, що зблизити їх могли спільні інтереси і спільний ворог в особі США.
Після терактів 11 вересня конгрес прийняв спеціальний закон, який дозволив Джорджу Бушу використовувати збройні сили проти «Талібану» . Цей закон не змінювався 17 років і став основою контртерористичної кампанії США. І тепер він може дати законну підставу для удару по території Ірану або його союзників, якщо Трамп вирішить, що Тегеран являє собою загрозу для інтересів США або Ізраїлю, або що економічні санкції недостатні.
Іран і «Аль-Каїда» не довіряють один одному і періодично знаходяться в стані конфлікту. Так, тиждень тому на півдні Ірану стався теракт, і звинувачують в ньому пов'язану з «Аль-Каїдою» угруповання. І все ж США наполягають, що вони прийняли усвідомлене рішення про спільну роботу і що Іран надає притулок ватажкам терористів.
Вашингтон давно вважає Іран державою-спонсором тероризму, зокрема звинувачуючи його в підтримці «Хезболли» і ХАМАС в Лівані і Палестині. Однак за нинішнім законодавством адміністрація не може зробити проти Тегерана військові дії, тільки санкції. І все ж деякі політики, в тому числі радник з національної безпеки Джон Болтон наполягають, що розглядати потрібно всі варіанти, в тому числі військові.
Видання нагадує, що ще в 2002 році, хоча Іран засудив теракти в США, Джордж Буш включив його в «вісь зла» разом з Іраком і Північною Кореєю. У свою чергу, і Іран звинувачує Білий дім у причетності до терактів на своїй території, навіть коли відповідальність на себе беруть угруповання, близькі до «Аль-Каїді».
Американська розвідка пильно стежить за діяльністю «Аль-Каїди» в Ірані, але ця інформація рідко виходить на світло. І все ж аналітики стверджують, що атаки терористів планувалися і відбувалися при мовчазній підтримці Тегерана, особливо коли вони були спрямовані проти сунітських противників Ірану.
Однак автор статті наводить слова Неллі Лауд, яка вивчала документи Усами бен Ладена. Вона зазначає у своєму звіті, що лідер терористів, судячи за цими паперами, з великим скепсисом і ворожістю ставився до режиму в Ірані, хоча і визнавав, що прямої конфронтації їм потрібно уникати.
«Моя адміністрація діяла рішуче, щоб протистояти головному державі-спонсору тероризму в світі - радикальному режиму в Ірані», - наводить видання слова президента США Дональда Трампа.
У Білому домі кажуть, що Трамп може спробувати обгрунтувати військові удари по Ірану за допомогою вже існуючого закону, який дозволяє використовувати будь-яку «підходящу силу», щоб завдати удару по тих, хто «планував, наказував, здійснював або допомагав зробити» теракти 11 вересня. Так, дехто каже, що в цей закон потрібно внести поправки, інші ж відзначають, що якщо з'являться докази, що Іран приховує на своїй території членів «Аль-Каїди», то це дасть привід використовувати вже існуючий закон в тому вигляді, в якому його приймали після терактів 2001 року.
«У нас є право відреагувати, якщо іранські сили здійснять атаку проти наших людей де-небудь на Близькому Сході. Але якщо ми говоримо про якийсь превентивному дії в Ірані, то не думаю, що закон про використання військової сили це дозволяє », - наводить The Washington Times слова незалежного сенатора Ангуса Кінга.