Напередодні проміжних виборів до Конгресу, які відбудуться 6 листопада, спецслужбы Сполучених Штатів відзвітували, що не було виявлено жодних ознак, які б свідчили про спроби втручання у виборчу інфраструктуру. Тим не менш влада застерігла американців про можливість розповсюдження Росією фейкових новин, передає DW. 

«В даний час у нас немає свідчень про спроби злому нашої виборчої системи, які могли б перешкодити голосуванню, змінити кількість голосів або вплинути на їх підрахунок», - наголошується в спільній заяві ФБР, нацрозвідки, міністерства внутрішньої безпеки та мін'юсту. У той же час глави спецслужб підкреслили, що деякі закордонні дійові особи, зокрема, Росія, продовжують спроби вплинути на суспільні настрої і посіяти розлад. 

Незадовго до цього були опубліковані результати дослідження експертів з Оксфорда, які показали, що спроби поширення дезінформації за допомогою соціальних мереж перед виборами в Конгрес мали ширші масштаби, ніж в 2016 році під час виборів президента.

У вересні Дональд Трамп підписав указ про відповідальність за втручання у виборчий процес, яка передбачає введення санкцій проти іноземних громадян. Санкції будуть включати в себе заморозку американських активів, обмеження доступу до американських фінансових установ та заборону на співпрацю та інвестування в компанії, що були звинувачені у втручанні

Print Friendly, PDF & Email