Командувач силами США в Афганістані генерал Остін Скотт Міллер у четвер прибув до Пакистану, щоб обговорити зусилля по врегулюванню афганського конфлікту з главою збройних сил Пакистану, передає Голос Америки.

Візит відбувся на тлі повідомлень ЗМІ про можливе скорочення американського контингенту в Афганістані. Як повідомляли американські ЗМІ президент США Дональд Трамп розпорядився вивести половину з більш ніж 14000 американських військовослужбовців з Афганістану. Представники уряду ці дані поки е підтвердили.

Як повідомляється в заяві армії, пакистанський генерал Камар Джавед Баджва запевнив Міллера, що Ісламабад зберігає прихильність мирному процесу в Афганістані.

«Вони висловили єдність поглядів з приводу важливості політичного врегулювання афганської ситуації і підкреслили, що лише процес, яким керуватимуть самі афганці, може привести до миру в Афганістані», - йдеться в заяві.

Пакистан, який звинувачують у наданні притулку лідерам афганського Талібану, вважає своєю заслугою організацію дводенних прямих «мирних переговорів» між США і представниками талібів. Зустріч відбулася раніше цього місяця в ОАЕ. На ній також були присутні представники Саудівської Аравії, Пакистану та приймаючої сторони.

Як заявляє Талібан, його представники намагалися домогтися від американських парламентерів інформації щодо термінів повного виведення міжнародних військ з Афганістану, заявляючи, що їх присутність є «головною перешкодою» на шляху до миру.

Всі сторони переговорів назвали їх ефективними і пообіцяли незабаром знову провести зустріч в тому ж місці.

Print Friendly, PDF & Email