Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість посилення наступальних можливостей України, щоб допомогти їй завдавати ударів по російським військам, зокрема, в окупованому Криму. Про це у середу, 18 січня, повідомляє The New York Times.

Декілька офіційних осіб США на умовах анонімності розповіли виданню, що після кількох місяців обговорень з українськими офіційними особами адміністрація Байдена починає визнавати, що Києву може знадобитися сила, щоб завдати удару по окупантам у Криму, навіть якщо такий крок збільшить ризик ескалації.

Зокрема, за словами джерел, президент США впевнений, що удари по росіянах у Криму зміцнять позиції української сторони на будь-яких майбутніх переговорах. А останні місяці побоювання того, що Кремль у відповідь може застосувати тактичну ядерну зброю, розсіялися.

У матеріалі також йдеться, що адміністрація Байдена дійшла висновку, що якщо українські військові зможуть показати Росії, що їх контроль над Кримом може опинитися під загрозою, це зміцнить позиції Києва на будь-яких майбутніх переговорах. Крім того, побоювання, що Кремль застосує у відповідь тактичну ядерну зброю, розсіялися, заявили офіційні особи та експерти США, хоч і попередили, що ризик зберігається.

Print Friendly, PDF & Email