Президент США Джо Байдена близький до ухвалення рішення про передачу Україні ракет великої дальності, начинених касетними бомбами. Про це у понеділок, 11 вересня, повідомляє Reuters із посиланням на чотирьох американських чиновника.

За словами трьох офіційних осіб США, побачивши в останні місяці успіх застосування бійцями Сил оборони України касетних боєприпасів, що доставляють 155-мм артилерійські снаряди, Вашингтон розглядає можливість поставки однієї або обох армійських тактичних ракетних систем (ATACMS), здатних бити на відстань до 306 км, або керованої ракетної системи залпового вогню (GMLRS) із касетними бомбами.

Зазначається, що у разі схвалення будь-який варіант буде доступним для швидкої доставки в Україну.

Наразі українська сторона має 155-міліметрову артилерію, здатну нести до 48 боєприпасів. Система ATACMS, що розглядається, випускатиме близько 300 або більше бомб. Ракетна система GMLRS, тип якої також мають ЗСУ у своєму арсеналі, зможе розсіювати до 404 касетних боєприпасів.

Як зазначили два джерела агентства, оскільки наступ ЗСУ демонструє ознаки прогресу, адміністрація Байдена прагне посилити українську армію "у життєво важливий момент".

При цьому американські чиновники додали, що рішення про відправку ATACMS та/або GMLRS не є остаточним, та може не бути ухвалене.

Print Friendly, PDF & Email