Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування стосовно двох підозрюваних у заволодінні коштами ДП «НАЕК «Енергоатом».

16 листопада 2018 року стороні захисту відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

За даними слідства, підозрювані виступали представниками компанії «Bradcrest investment s.a.», (Панамська Республіка), задіяної у схемі з закупівлі держпідприємством обладнання за завищеними цінами. Саме на рахунки цієї компанії переможець тендеру — чеська компанія «Škoda JS» (фактичний власник — російське ЗАТ «Об’єднані машинобудівні заводи») — перерахувала 6,4 млн євро буцімто за консультаційні послуги. Згодом детективи НАБУ з’ясували, що ця сума еквівалентна тій, на яку завищили вартість поставленого ДП «НАЕК «Енергоатом» обладнання. Власником (бенефіціаром) «Bradcrest investment s.a.» є екс-народний депутат України, колишній голова комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, який уже має статус обвинуваченого.

Один із підозрюваних, які представляли «Bradcrest investment s.a.», домовлявся з представниками «Škoda JS» про розміри оплати «консультаційних послуг» та укладав необхідні для цього документи. Кошти надходили на рахунки «Bradcrest investment s.a.», відкриттям яких у банках Швейцарії опікувався другий представник цієї компанії.

Зазначені особи певний час перебували в розшуку. Одного з них затримали в лютому, іншого — в жовтні 2018 року. Обом повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України.

Читайте також: НАБУ змусили відкрити кримінальні справи проти Яценюка та Петренка 

Print Friendly, PDF & Email