Солом'янський районний суд Києва зобов'язав Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальне провадження щодо колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і міністра юстиції Павла Петренка за підозрою в розтраті державних коштів у великих розмірах і відмиванні доходів.

У суді заявник зазначив, що НАБУ раніше відмовилося відкрити відповідне кримінальне провадження за його зверненням, в зв'язку з чим він звернувся зі скаргою до суду, передають Українські Новини.

Суд задовольнив його позов і зобов'язав почати розслідування відносно Яценюка, Петренко, а також одного із заступників міністра юстиції і керівника секретаріату держсекретаря Міністерства юстиції.

Суд зобов'язав НАБУ відкрити виробництво за статтями 364 (зловживання владою або службовим становищем), 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), 366 (службове підроблення) та 212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів) Кримінального кодексу. Обставини можливих злочинів чиновників не вказуються.

Як повідомляв NewsNetwork, раніше НАБУ почало розслідувати можливе декларування Петренко недостовірної інформації. Племінниця міністра юстиції після його призначення купила Lexus і дві квартири на Печерську.

Print Friendly, PDF & Email