Станом на кінець 2024 року автономний район Сіцзан на південному заході Китаю передав за межі регіону 15,814 мільярда кіловат-годин (кВт·год) чистої енергії з 2015 року. Це сприяло зменшенню використання стандартного вугілля приблизно на 4,85 мільйона тонн та скороченню викидів вуглекислого газу приблизно на 13,58 мільйона тонн, пише Сіньхуа.
До кінця минулого року понад 99 відсотків електрогенерації Сіцзану надходило з чистих джерел енергії — що робить його енергосистему регіоном із найвищою часткою генерації чистої енергії в Китаї.
Завдяки постійному розвитку енергетичного ринку Сіцзан продовжує зміцнювати розподіл ресурсів, стабільність мережі та її здатність інтегрувати нові джерела енергії.
Маючи у своєму розпорядженні багаті ресурси сонця та вітру, Сіцзан розпочав постачання електроенергії до інших провінційних регіонів у 2015 році.
Сьогодні в Сіцзані створена комплексна енергосистема, де основним джерелом є гідроенергетика, а також активно використовуються геотермальна, вітрова та сонячна енергія.
Значення для Китаю та перспективи
Розвиток і передача чистої енергії із Сіцзану мають стратегічне значення для Китаю. Це не лише сприяє досягненню національних цілей щодо вуглецевої нейтральності, а й зміцнює енергетичну безпеку країни. Регіон, який ще нещодавно вважався віддаленим та важкодоступним, перетворюється на потужний енергетичний центр, що забезпечує чистою енергією великі промислові регіони країни.
У найближчому майбутньому очікується подальше збільшення обсягів передачі електроенергії та розширення інфраструктури. Особлива увага приділяється розвитку технологій зберігання енергії та інтеграції інтелектуальних мереж. Це дозволить ефективніше використовувати потенціал сонячної та вітрової генерації, а також сприятиме сталому розвитку регіону.
Згідно з прогнозами, Сіцзан стане одним із ключових гравців у національній стратегії «зеленої трансформації» та реалізації ініціативи «вуглецевої нейтральності до 2060 року». Підтвердженням цьому є масштабні інвестиції в нові енергетичні проекти та участь регіону у великих енергетичних коридорах країни.