Лідер КНР Сі Цзиньпін виступив з заявою про мирний сценарій об’єднання з Тайванем за принципом «одна країна — дві системи». При цьому він зазначив, що Китай залишає за собою право застосувати силу, передає ВВС.

Запропонований Пекіном принцип «одна країна — дві системи» передбачає, що окремі регіони КНР можуть мати розширену автономію з можливістю проводити власну політику і вибудовувати окрему економічну систему. Така формула наразі діє у Гонконзі.

У своїй заяві Сі Цзиньпін наголосив, що обидві сторони є частиною однієї китайської сім’ї, а незалежність Тайваню стане невтішним поворотом історії і шляхом, що заведе в глухий кут.

За його словами, тайванський народ повинен усвідомлювати, що незалежність принесе лише труднощі. Крім того він додав також, що Пекін не буде миритися з жодними рухами, які сприятимуть незалежності Тайваню.

Сі Цзиньпін акцентував увагу на тому, що стосунки з Тайванем — частина внутрішньої політики КНР, й застеріг іноземні країни від спроб втрутитися у процес.

У відповідь президент Тайваню Цай Інвень заявила, що острів ніколи не погодиться на возз’єднання з КНР на умовах, запропонованих Пекіном. Вона наголосила, що Китай має використовувати мирні способи розв’язання будь-яких проблем і поважати демократичні принципи, яких дотримується Тайвань.

«Я хочу повторити, що Тайвань ніколи не погодиться на формулу «одна країна — дві системи», — заявила вона. — Більшість тайванського суспільства так само виступає проти цього».

Print Friendly, PDF & Email