Стосунки Китаю та України мають рівень стратегічного партнерства. Пекін готовий максимально сприяти мирному завершенню війни на території нашої країни. Про це сказав глава КНР Сі Цзіньпін в ході переговорів з українським президентом Володимиром Зеленським, повідомляє Сіньхуа у середу, 26 квітня.

"Взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності є політичною основою китайсько-українських стосунків. Обидві сторони повинні зосередитися на майбутньому, планувати двосторонні відносини в довгостроковій перспективі, продовжувати традицію взаємного розуміння і щирості між країнами і сприяти розвитку китайсько-українського стратегічного партнерства", – зазначив Сі Цзіньпін.

Він визнав, що складна еволюція кризи серйозно вплинула на міжнародну ситуацію. При цьому у питанні Китай завжди стояв на стороні миру, і його основна позиція полягає у сприянні миру і переговорам.

"Як постійний член Ради безпеки ООН і відповідальна велика країна, ми не будемо ні спостерігати за вогнем з іншої сторони, ні підливати масло у вогонь, не кажучи вже про те, щоб скористатися можливістю поживитися. Те, що робить Китай, відкрито. Діалог і переговори – єдиний можливий вихід. В ядерній війні немає переможців. При вирішенні ядерної проблеми всі зацікавлені сторони повинні зберігати спокій і збереженість, по-справжньому зосередитися на власному майбутньому і всього людства, спільно керувати кризою і контролювати її", – заявив лідер КНР.

На думку Сі Цзіньпіна, тепер, "коли раціональне мислення і голос усіх сторін посилюються, ми повинні скористатися можливістю, щоб отримати сприятливі умови для політичного регулювання кризи".

Сі Цзіньпін повідомив, що Китай відправить спеціального урядового представника по євразійським справам в Україну та до інших країн "для проведення поглибленої комунікації з усіма сторонами щодо політичного регулювання" війни.

Print Friendly, PDF & Email