Глава КНР Сі Цзіньпін у письмовому посланні для саміту АТЕС зазначив, що нинішня модернізація Китаю з 1,4-мільярдним населенням стане безпрецедентною подією за всю історію розвитку людства.

Текст листа китайського лідера у Бангкоку розповсюдило Міністерство закордонних справ КНР.

"Сьогодні у світі держав, які здійснили індустріалізацію, не більше 30, чисельність їхнього населення не перевищує 1 млрд. Модернізація Китаю з 1,4-мільярдним населенням стане безпрецедентною подією за всю історію розвитку людства. Подальший соціально-економічний розвиток Китаю зрештою спирається на силу 1,4 млрд. Будемо і надалі ставити народ на чільне місце, підвищувати рівень життя людей, у найближчих 15 років збільшувати кількість населення із середнім доходом до 800 млн осіб, просуватимемо сталий розвиток надвеликого ринку", - заявив він.

У своєму зверненні Сі Цзіньпін зазначає, що світ сьогодні також стикається з серйозними викликами - одночасно виникають продовольча, енергетична та боргова кризи. Він підкреслив, що соціально-економічний розвиток багатьох країн стикається із серйозними труднощами.

"Світ вступає в новий період потрясінь і перетворень. Зростання геополітичної напруженості та трансформація економічних структур кидають виклики розвитку та архітектоніці співробітництва в АТР. Ситуація з COVID-19 залишається складною. Світова економіка стикається з пресингом низхідного тренду та ризиком рецесії. Світу загрожують енергетична та боргова кризи. Соціально-економічний розвиток багатьох країн стикається з серйозними труднощами. У світі посилюються фактори нестабільності та невизначеності. Піднімають голову менталітет «холодної війни», гегемонізм і протекціонізм. Не припиняються спроби спотворювати норми та принципи міжнародного права, розривати зв'язки, потурати регіональним конфліктам, перешкоджати розвитку та співпраці, що кидає виклики світу", - зазначив він.

Незважаючи на викладене, керівник Китаю охарактеризував ситуацію в АТР загалом як стабільну. Окрему увагу у своєму зверненні Сі Цзіньпін звернув на важливість регіонального співробітництва, побудованого на взаємовигідних умовах.

У своїй промові він відзначив такі міркування.

По-перше, необхідно відстоювати світову справедливість, підтримувати мир та стабільність в АТР. Економіка АТР зберігала високі темпи зростання минулі десятиліття.

"Важливим досвідом назву взаємну повагу, консолідацію співробітництва, налаштованість на врегулювання проблем через консультації та пошук спільних інтересів. Важливо дотримуватися концепції загальної, комплексної, спільної та сталої безпеки, поважати суверенітет та територіальну цілісність кожної країни, не втручатися у внутрішні справи інших, поважати шлях розвитку та соціальний устрій", - заявив він.

По-друге, у дусі відкритості та інклюзивності необхідно домагатися загальної заможності в АТР. Доцільно дотримуватись відкритого регіоналізму, активізувати гармонізацію макроекономічної політики, вибудовувати стійкіші виробничо-постачальні ланцюжки в регіоні, сприяти лібералізації та спрощенню торгових та інвестиційних процедур, планомірно просувати регіональний інтеграційний процес, прискорювати створення зони вільної торгівлі високого рівня в АТР.

По-третє, слідувати зеленому та низьковуглецевому порядку.

"Необхідно зміцнювати техніко-економічне співробітництво, активізувати синергію цифровізації та зеленого розвитку, просувати трансформацію та оптимізацію енергоресурсів, структур виробництва та споживання, сприяти зеленому соціально-економічному розвитку", - наголосив він.

По-четверте, на кшталт єдиної долі згуртувати країни АТР.

"Ми повинні зі стратегічної висоти та з урахуванням довгострокової перспективи розглядати співпрацю в рамках АТР, підтримувати провідну роль АТЕС у процесі регіонального співробітництва, дотримуватися вірного курсу взаємодії. Важливо дотримуватись цілей та принципів АТЕС, постійно поглиблювати партнерство, засноване на взаємодовірі, інклюзивності, співпраці, загальному виграші, розвивати дух «великої азіатсько-тихоокеанської родини», зміцнювати солідарність та взаємовиручку на користь формування спільноти єдиної долі АТР», - наголосив він.

На закінчення Сі Цзіньпін зазначив, що Тайське прислів'я говорить: «Ви отримаєте те, що посієте».

"Посіявши насіння Путраджайських орієнтирів розвитку АТЕС, ми повинні плекати паростки та збільшити сади загального процвітання в АТР", - заявив він.

Print Friendly, PDF & Email