Обидві країни мають намір просувати конфіскацію активів на наступному саміті Європейського Союзу. Також прем'єри Польщі та Фінляндії звернулися до українців.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у ході свого візиту до Фінляндії в неділю, 20 листопада, запропонував конфіскувати активи Росії в ЄС на користь України, а фінський прем'єр Санна Марін підтримала цю ідею, повідомляє Yle.

Так, під час брифінгу в Гельсінкі Моравецький заявив, що у зв'язку з війною в Україні необхідно вжити жорсткіших заходів проти Росії. Зокрема, Польща та Фінляндія планують просувати конфіскацію активів на наступному саміті ЄС.

За словами польського прем'єра, конфісковані кошти мають бути використані на користь України.

"Ми повинні вдарити по Росії сильніше, ніж вона очікує", - наголосив Моравецький.

У свою чергу глава уряду Фінляндії підтримала пропозицію свого колеги.

"Сподіваюся, що (Європейська) комісія знайде правові рішення для імплементації цих заходів", - сказала Марін.

Також прем'єри Польщі та Фінляндії звернулися до українців та заявили про свою підтримку.

"Ми повністю підтримуємо Україну в її боротьбі проти Росії. Ми за вас та разом з вами, коли ви захищаєте свою країну та європейські цінності", - заявила Сана Марін.

Матеуш Моравецький наголосив, що українці борються за свою свободу та суверенітет.

"Але ми твердо відчуваємо, що ви також боретеся за європейські цінності, європейську безпеку та європейське майбутнє. Тому у вас завжди буде наша підтримка. Це будуть не лише слова, але дії та факти", - заявив польський прем'єр.

Крім того, прем'єри обговорили майбутнє членство Фінляндії в НАТО, актуальні питання ЄС та двосторонні відносини. Для Моравецького це був перший візит до Фінляндії від часу перебування на посаді глави уряду Польщі у 2017 році.

Print Friendly, PDF & Email