Опублікована нещодавно доповідь, яка була підготовлена Інститутом Тотальної оборони Швеції з метою проаналізувати і оцінити «військові наміри» Москви, свідчить про те, що останнім часом російська армія активніше тренується починати і вести «масштабні війни». Якщо раніше Росія приділяла більше уваги відпрацюванню навичок щодо врегулювання невеликих локальних конфліктів, то зараз регулярні стратегічні військові навчання російської армії стають все більш масштабними, зазначає SVT. На думку аналітиків, це говорить про нарощування бойового потенціалу та підвищенні боєготовності.

Доповідь Інституту Тотальної оборони стосується російських стратегічних військових навчань і ґрунтується на інформації з відкритих російських джерел, включаючи повідомлення Міністерства оборони Росії, говориться в статті. Ці навчання Росія проводить раз на рік в одному з чотирьох напрямків по частинах світу, щоб навчити свою армію «вести війну на більшій частині континенту», повідомляє SVT. Наприклад, у 2017 році Міноборони повідомило, що в стратегічних навчаннях під назвою «Захід — 2017» в Західному військовому окрузі брали участь близько 10 тисяч військовослужбовців, в той час як на аналогічні навчання «Схід — 2018» на сході країни через рік було направлено близько 300 тисяч військових, підкреслює автор.

Ці цифри фігурували в російських джерелах, проте слід ставитися до них з певною часткою скептицизму, вважає керівник дослідження і автор доповіді Юхан Нурберг. «З огляду на, що в 2017 році було всього 10 тисяч, а роком пізніше — вже 300 тисяч, здається, що це вже занадто багато. Не буває, щоб в один рік у тебе тільки 10 тисячосіб на навчанні, а рік по тому — вже 300 тисяч », — заявив він в інтерв’ю SVT. Хоча в навчаннях «Схід — 2018» брали участь також Китай і Монголія, однак це мало скоріше політичний сенс і ніяк не відбилося на російському військовому потенціалі, впевнені шведські експерти.

Інститут Тотальної оборони попереджає, що російські збройні сили підвищили боєздатність, щоб швидко переходити від «повсякденної діяльності» в мирний час до виконання бойових завдань під час війни. «Росія готується вести регіональні і, ймовірно, розтягнуті в часі війни проти можливих супротивників розмірів Китаю або НАТО», — пояснив Нурберг в бесіді з журналістами.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email